Kultúra
Sport

2016. július 01. 11:16:18  nyomtatási kép
(PAKS-PRESS) Pontevedra, 2016. július 1., péntek – Kiszli Vandát még a vesekő bántalmai sem állították meg az aranyérem megszerzésében – írja az European Canoe Associaton, az Európai Kenu Szövetség oldala, amely elismerően és lelkendezve számol be a magyarok, illetve a paksi lány kitűnő teljesítményéről.

Mint írják, a magyar versenyzők már a verseny első napján reflektorfénybe kerültek, a 2016-os ECA Európai Kenu Maraton bajnokságon, Pontevedrában. Hét érmet nyertek, négy futamban, és további egy női C1 junior kategóriában, amely nem hivatalos, hiszen kevés ország jelentkezett be erre a számra.

A női U23 k1-ben a magyar evezős, a 22 éves Kiszli Vanda, lépte át a célvonalat a leggyorsabban, ezzel megvédte az európai bajnoki címét. Az óra az 1: 49: 10.0 időnél állt meg a célvonal elérésekor, amely a biztonságos győzelmet jelentette 20 másodperc különbséggel, a szintén magyar Miskó Noémi (KSI) előtt. A harmadik helyet a dán Emilie Rosenkilde szerezte meg.

Kiszli Vanda a győzelem után elmondta, hogy "nagyon nehéz volt, nem csak azért, mert szeles idő volt”, hanem azért is, mert a mostani versenyen élte meg a valaha is leghosszabb futószakaszokat. Hozzátette, „problémáim voltak vesekő miatt már két hete, így nem tudtam edzeni egy hétig és ez nagyon nehéz volt ez számomra”.

- „De most nagyon boldog vagyok” – fűzte hozzá a 22600 méter hosszú pályán szerzett győzelme után, Kiszli Vanda.

Fotó: european-canoe-association +++